Aktuálně z knihovny

Těžká sláva Egona Hostovské – dvoudenní seminář věnovaný Egonu Hostovskému

Milé kolegyně, milí kolegové, přátelé, srdečně vás zveme na další dvoudenní seminář věnovaný Egonu Hostovskému Těžká sláva Egona Hostovského.  Seminář se bude opět konat z části v Městské knihovně Dobříš a z části v Památníku Karla Čapka ve dnech 7. a 8. srpna 2020. Můžete se těšit na prof. PaedDr. Vladimíra Papouška, CSc, na dceru Egona Hostovského
read more

Putování za Dášeňkou

Ve středu 6.června nás navštívili druháčci ze ZŠ Resslova v doprovodu dvou paní učitelek a jedné knihovnice z pobočky Městské knihovny Praha v Dittrichově ulici. Jejich cesta k nám a posléze do Památníku Karla Čapka byla součástí jejich celoročního literárního programu „Dášeňka Karla Čapka“. Děti si prohlédly naši knihovnu a po svačině vyrazily na cestu:
read more
Mobiliář do přednáškového sálu - 26 ks židlí (3).JPG

Granty 2017

GRANTY 2017 V r. 2017 jsme získali 4 granty a takto jsme je využili: GRANT STŘEDOČESKÉHO KRAJE (Fond kultury a obnovy památek, tématické zadání Obecní knihovny): 40 000,-Kč jsme využili na nákup : a) víceúčelové kamery na propagaci knihovny a jejích akcí b) 26 ks židlí do přednáškového sálu c) věšák na dveře kabiny zrekonstruovaných
read more
causa video

CAUSA „B4UT NO. 14 – VE STÍNU ŘÍŠE“

Causa „B4UT no. 14 – VE STÍNU ŘÍŠE“ Stručná historie: Náš kolega Tomáš Pipota natočil na objednávku nakladatelství Epocha propagační video k nově vydané antologii české fantastiky VE STÍNU ŘÍŠE. Toto video nám nabídl k použití a my jsme se ho rozhodli zveřejnit na facebookových stránkách naší knihovny v neděli 3.12. Hned v pondělí 4.12.
read more
PF

Novoročenka

Opět na vás ve vašem oddělení čeká novoročenka s kalendářem nejdůležitějších programů na příští rok – nezapomeňte si ji vyzvednout.
read more
TZ

KNIHOVNA 2018: JAK TO BYLO A JAK TO BUDE?

Jak to vypadá se stěhováním? Bude nová knihovna, nebo nebude? A pokud bude, tak kde? Zajímá vás, jak to celé bylo? Podívejte se do tiskové zprávy, kterou pravidelně aktualizujeme: Tiskova_zprava_leden_2019 Knihovna_předběžný-propočet-nákladů-stavby_8-2018 Knihovna_rekapitulace-nákladů-stavby_8-2018 PROČ DOBŘÍŠ POTŘEBUJE NOVOU KNIHOVNU? O budoucnosti dobříšské knihovny jedná město již od roku 2005. Intenzita těchto jednání se zvýšila od roku 2017.
read more